Oficiální stránky výrobce značky No Respect Kimot team pro Českou republiku.

Dárek k narozeninám od sv. Petra

Každý rok své narozeniny trávím u vody a snažím se chytit si ten nejkrásnější dárek. I tento rok tomu nebylo jinak a já jsem si naplánoval tři dny lovu. Počasí mi přálo, jen nebylo lehké najít, kde se zrovna zdržují kapři. Vyrazil jsem na místo, které jsem měl předem zmapované a očekával jsem, že právě tady se kapři budou zdržovat, ale bohužel po 24 hodinách jsem neměl kontakt s rybou, tak jsem se rozhodl přestěhovat. Bohužel ani druhé místo mnou vybrané nebylo to pravé. Zde jsem sice nějaký ten záběr udělal, ale jen od menších ryb, tak jsem se rozhodl po dalších 24hodinách ještě jednou přestěhovat. Bohužel to už byla sobota a u vody bylo mraky lidí. Místa, kterým jsem věřil, že právě tam by ten vytoužený záběr přišel, byly obsazené, tak jsem jel na místo, kterému jsem až tak nevěřil. Věděl jsem od kamarádů, že letos se tam nic nechytlo a že ryby se tam ani neukazují. Ale i přes to všechno jsem to jel zkusit. Na místo jsem dorazil kolem oběda a měl jsem posledních 24hodin na to, abych si chytl dárek k narozeninám a udělal si radost. 
Na místě jsem se rozhodl, že jeden prut dám podél břehu a druhý dál od břehu. Někde přeci žrát musí :) Na oba pruty jsem nastražil jednu dipovanou kuličku DEAD SEA 24mm.
Ke každému prutu jsem hodil 1kg kuliček a čekal jsem, co se bude dít. Odpoledne se za mnou stavil kamarád na kus řeči, a ptal se, co to dělá. Smutně jsem mu odpověděl, že nic a že bohužel ani tady snad ty ryby nejsou. Ale i při debatování jsem stále pozoroval hladinu, jestli se náhodou někde nějaký ten kapr neprozradí. Po půl hodině blábolení mi v mém krmném místě vyskočil kapr. To byl pro mě impuls rychle dokrmit, on tu určitě není sám. 
Kamarád naštěstí také jel na ryby, tak se dlouho nezdržel a já se mohl naplno věnovat lovu. Dokrmil jsem a čekal jsem, co se bude dít. Netrvalo dlouho a pomalu se mi rozjíždí prut dál od břehu. Po zvednutí prutu mi kapr jel proti proudu a nějak ho nezajímalo, že já jsem na druhé straně. Začalo to, co na tom všem zbožňuji. Nádherná zdolávačka s ještě hezčím koncem. Po podebrání této ryby jsem měl obrovskou radost. Rychle jsem ho blejskl telefonem na podložce a napsal jsem kamarádovi, jdu fotit. Udělal jsem si s ním pár fotek a pustil jsem ho zpět do svého domova s velkým poděkováním. Vždyť právě on byl pro mě ten nejkrásnější dárek k narozeninám. 
I vám všem přeji stejně krásné chvíle u vody a já se letos určitě ještě připomenu.

Ahoj Roman