Oficiální stránky výrobce značky No Respect Kimot team pro Českou republiku.

První místo na Carp maratonu Poděbrady 2018

Jednoho dne nás navštívil náš kamarád s tím, že se uvolnilo místo na závodech „Carp maraton Poděbrady 2018“ pořádaném na Poděbradském jezeru, které spadá pod místní rybářskou organizaci Poděbrady, která byla zároveň pořadatelem závodu. Závod, kterého jsem se před dvěma lety účastnil, byl pro mě velkou výzvou. Proto to pro mě byla velká šance tento unikátní závod zopakovat a pokusit se dosáhnout nějakého pěkného výsledku. Zeptal jsem se své přítelkyně Míši, jestli pojedeme a zkusíme to. Byla okamžitě pro a prohlásila „pojedeme to tam vyhrát“. Následně, jsme potřebovali třetího do našeho týmu volba padla na našeho prodejce Lukáše, který souhlasil, že pojede na závod s námi. Okamžitě jsem kontaktoval pořadatele závodu a poslal startovné na účet. Vzhledem k tomu, že jsem na této vodě byl jednou a to na závodech potřeboval jsem vyzkoušet nástrahy a styl krmení.

Takže jsme s Míšou a naším kamarádem Jendou vyrazily na zkušební víkend na tuto krásnou vodu. Nakoupily jsme tedy hostovací povolenky a vytipovaly jedno z těžších míst na této vodě. Chovali jsme se tak jako při závodech, při sledování rybářů v okolí bylo vidět, že ryby nespolupracují. Druhý den přišel první vytoužený záběr kapr okolo sedmi kilogramů na panáčka mexicano a pop-up dead sea. Hodinu na to se rozjel druhý prut, tentokrát na daed sea s pop – up stejné příchutě.

Volba proto byla jasná top nástrahou na závody je dead sea a mexikano. Po konzultaci s možností krmení s Marianem jsme se dohodly na mixu příchutí krmení, kde jsme zvolily padesát na padesát sladké a masové příchutě a pelety na rychlejší rozjezd krmného místa.  A samozřejmě ostré boilie dead sea a mexikano.

Při příjezdu na závod nikdo nechtěl losovat a tak to na sebe vzala Míša. Měli jsme vytipovaných pět míst na celém revíru a po losu padlo jedno z nich číslo 18 jedno z míst u ostrova. Po příjezdu na místo jsme rozhodli jasnou strategii o krmení jednoho většího místa a přímo do tohoto místa jsme nahazovali dvě udice. V první polovině závodu se nám podařilo ulovit dvě bodované ryby a dvě nebodované. V druhé polovině jsme změnily strategii a přestali krmit hlavní krmné místo až do posledního dne závodu. Tím se nám podařilo ulovit pár ryb přes deset kilogramů a dostat se tím do vedení závodu.  Poslední večer před koncem závodu jsme si všimly pohybu ryb na špičce ostrova, a máme jasno jedna udice musí tam! Nástraha byla jasná dead sea s plovkou. Na několikátý pokus se nám podařilo montáž dostat na místo. Netrvalo dlouho a prut se rozjel. Nasedáme s Lukášem do člunu a po delším souboji podebíráme obrovského lysce. Už ve člunu jsme věděli, že to je ten kapr, který nám má pomoci pojistit výhru. Po zvážení s rozhodčím váha ukázala 20,87kg nejtěžší ryba závodu. A naše první místo.  Tímto bych chtěl poděkovat Míše, Lukášovi a Jendovi za perfektní práci celého týmu , pořadatelům za skvělý závod a v neposlední řadě nástrahám No respect za super krmení a návnady, které nám pomohli splnit si svůj sen a vyhrát Poděbradský Karp Maraton 2018.

Za CT Betafish

Jan Pospíšil