Lukášova podzimní výprava

Ahoj,

Na přelomu října a listopadu měli kamarádi z práce naplánovanou výpravu na jednu soukromou vodu. V mezi řečí se zeptali, jestli nepojedu s nimi. Chvilku jsem přemýšlel a váhal, jestli mám jet. Prohlédl jsem si fotogalerie místních ryb, a co mně hned překvapilo, bylo to, že ani na jedné fotce jsem u ryby neviděl nějaké poranění a už vůbec ne roztrhané tlamy, tak jak to většinou na těchto vodách bývá. Zarezervoval jsem si tedy místo a potvrdil, že pojedu s nimi.

Týden před touto výpravou jsem měl jet na tři dny na mou milovanou řeku, ale byl dost vysoký průtok a plavala spousta nečistot a tam kde by se dalo chytat, tam bylo samozřejmě obsazeno. Rozhodl jsem se tedy jet na zmiňovanou soukromou vodu již teď a trochu si to tam osahat co a jak.

Na tento víkend hlásili setrvalý déšť a také že byl. Sem tam byla chvilka, že přestalo pršet a to svědčilo i rybám. Montáže jsem rozmístil do různých hloubek 6, 8 a 10m a krmil jen hrstku kuliček k montáži. Každý den jsem ulovil pár kaprů a ani u jednoho jsem neviděl roztrhané tlamy. Většina ryb byla v rozmezí 15 až 18kg a nejvíce jim chutnala moje oblíbené boilie MK4 -24mm a Dead Sea-24mm
Poslední ráno jsem začal pomalu balit a ještě jsem se dočkal jednoho záběru. Byla to pořádná ryba na rozloučenou. Kapr měl 29,7kg a zabral na MK4 24mm s pop-up Broskev.

Lukáš Výprachtický