Rychlovka I.

Rychlovka I.

Zdravím Vás všechny po zimě, kapraři, specialisté.. Jen co se začalo opírat slunce do vodní hladiny, začal jsem jezdit na „rychlovky“ k vodě. Prvním pokusem byly břehy přehrady, pokračoval jsem na pískovně a chystal se na řeku, ale!!?... Problém..!

Nemám už boilie a tak přemýšlím, co vyzkoušet.. Na výstavě FF2020 jsem samozřejmě očuchával, ochutnával a bavil se s kluky na stánku, co by mělo zaručeně makat.. Prostě přijít k vodě, nahodit a chytit gappu.. Bylo více názorů, každý má rád to svoje, ale nejčastěji se opakovala novinka Black Jack, na kterou „Vejprachťáci“ pochytali neskutečné množství pěkných ryb.

A mimochodem, voní hezky, takže letošek bude při mých krátkých vycházkách patřit Black Jackovi. První nastražení proběhlo, jak jsem zmiňoval, na řece. Průtok byl relativně v klidu, takže ke 120 gramovému olovu jsem pod háček nastražil Black Jacka 20mm s plovkou Black Pepper 15mm a punčoškou s nadrceným Jackem. S maximální „precizností“ jsem zhoupl montáž pod břeh, proházel půl kilíčkem boilies a čekal.. První záběr sezony, připomínající záběr od velkého cejnka malého, mě příliš nepotěšil, ale po nějakém čase zdolávání se z velkého cejnka malého vyklubal první letošní kapr přes 16 kg. Hm, dobrý první máčení této kuličky ve vodě..  Zase se ozvu, mějte se!

Rejdy